Zjazd Psychiatrów Polskich w Lublinie

12.06.2013

Zjazd Psychiatrów Polskich w Lublinie

W dniu 2013-06-06 13:11:41 użytkownik Izabela Hanczyn napisał: Witam,zapraszamy Państwa do udziału w otwartej sesji podczas Zjazdu Psychiatrów Polskich Piątek, 28 czerwca 2013 g. 10.15 – 11.45 Hotel Victoria Zapraszamy również pacjentów, ich rodziny, profesjonalistów. Proszę o zgłoszenia- potwierdzenie przybycia telefonicznie lub na adres mailowy: izabelamazus@wp.pl; 726 700 770.

Program sesji.

Piątek, 28czerwca 2013 godz 10.15 –11.45

Sesja firmy ServierPolska

Anhedonia: nowy symbol i cel leczenia współczesnej depresji

Prof. Artur Mamcarz, Prof. AndrzejCzernikiewicz, Prof. Bartosz Łoza

A. Czernikiewicz- Stare–nowe depresje.

B.Łoza -W poszukiwaniu własnej energii.

M. Lew-Starowicz-Seks Love Rock N Roll.

A. Mamcarz -Do przyjaciół psychiatrów –dobre rady kardiologa

Trialog beneficjentów, rodzin i terapeutów. Sesja organizowana przez Sekcję Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji PTP

Lek. Artur Kochański, Dr Łukasz Cichocki

T. Bosko -Zdrowienie z perspektywy beneficjenta.

M. Kowalewska -Zdrowienie z perspektywy rodziny.

E . Wąsala - Zdrowienie z perspektywy profesjonalisty.

Ł. Cichocki, A. Cechnicki- Zaangażowanie Polsko -Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego w przemiany psychiatrii polskiej.

J. Britmann, A. Mosiołek - Postępy i problemy w pracy grup lokalnych w związku z realizacją Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Powiecie Grodziskim i Pruszkowskim

Stres oksydacyjny w zaburzeniach psychicznych

Dr hab. Anna Dietrich - Muszalska, Prof. Barbara Wachowicz

B. Wachowicz -Biomarkery stresu oksydacyjnego w chorobach psychicznych.

A. Dietrich- Muszalska -Stres oksydacyjny w chorobie afektywnej dwubiegunowej i schizofrenii.

J. Rabe -Jabłońska -Stres oksydacyjny w zaburzeniu obsesyjno–kompulsyjnym.

Biomarkery w zaburzeniach psychicznych. Sesja organizowana przez Sekcję Genetyki Psychiatrycznej PTP.

Prof. Jerzy Samochowiec Prof. Joanna Hauser

J.Kucharska-Mazur, J. Samochowiec, B. Dołęgowska, M. Tarnowski-Komórki macierzyste i czynniki odpowiedzialne za ich przemieszczanie się jako potencjalne markery pierwszego epizodu psychotycznego –badanie ekspresji genów będących markerami komórek układu nerwowego.

M.Skibińska –W poszukiwaniu biomarkerów chorób psychicznych –badania neurotrofin

P.Kapelski –Biomarkery w schizofrenii.

D.Frydecka, A.Beszłej, M.Szewczuk-Bogusławska, L.Karabon, E.Pawlak-Adamska, A.Partyka, A.Kiejna -Neuropsychoimmunologia schizofrenii-związek IL-1 ze schizofrenią.

P.Tybura, A. Grzywacz, J. Samochowiec –Farmakogenetyka objawów ubocznych w schizofrenii.